Czy znowu bolą Cię stopy? Zastanawiasz się, czy może pomóc zwykła wkładka do buta? Może. Ale w zależności od tego, na czym polega problem, zamiast tego możesz potrzebować czegoś lepszego, i tu wkraczają specjalistyczne wkładki ortopedyczne.

Wkładki ortopedyczne a zwyczajne wkładki do butów

  • Wkładki, które można kupić w sklepach, zapewniają amortyzację i wsparcie. Mogą być wykonane z materiałów takich jak żel, plastik lub pianka. Wstawki te powinny pasować do butów i zapewniać dość duży poziom komfortu. Nie są one wykonane na zamówienie dla twoich stóp. Mogą zapewnić wsparcie łuku stopy lub dodatkową amortyzację na pięcie, wokół palców lub dla całej stopy. Wkładki mogą sprawić, że buty będą wygodniejsze, ale nie są zaprojektowane do rozwiązywania problemów ze stopami.
  • Ortopedyczne wkładki do butów są inne. Są to urządzenia medyczne, które nosisz wewnątrz butów, aby skorygować problemy biomechaniczne stóp, takie jak problemy z chodzeniem, staniem lub bieganiem. Mogą również pomóc w bólu stóp spowodowanym stanami chorobowymi, takimi jak cukrzyca, zapalenie powięzi podeszwowej, zapalenie kaletki i zapalenie stawów. Dobrze dobrane indywidualne wkładki ortopedyczne mogą nawet pomóc w uniknięciu operacji naprawy płaskostopia.

Wkładki ortopedyczne na wymiar dla dzieci i dorosłych

Wkładki ortopedyczne mają za zadanie zapewnić wsparcie i wyrównanie stóp, kostek i nóg. Mogą być stosowane do korygowania różnych problemów, w tym płaskostopia, wysokich łuków i nieprawidłowo ustawionych stawów. Ponadto wkładki ortopedyczne mogą pomóc złagodzić ból w stopach, kostkach i kolanach. Mogą one również poprawić równowagę i stabilność oraz zmniejszyć ryzyko urazów. Wiele osób uważa, że wkładki ortopedyczne sprawiają, że chodzenie i stanie jest bardziej komfortowe. Niektóre wkładki mogą być również noszone podczas noszenia butów z niskim obcasem lub bez obcasa. Istnieje wiele różnych wkładek ortopedycznych, a najlepszy rodzaj dla każdej osoby będzie zależał od jej specyficznych potrzeb.

Wkładki ortopedyczne na zamówienie Zielona Góra
Indywidualne wkładki ortopedyczne Zielona Góra