Proteza przedramienia składa się z leja protezowego i ręki protezowej. Proteza ta często wymaga dodatkowego zabezpieczenia odpowiednim paskiem nadłokciowym. Proteza kosmetyczna jest jedynie uzupełnieniem braku kończyny i jest mało użyteczna. Proteza kinetyczna pozwala na ruchy pronacji i supinacji (przywodzenia i odwodzenia), jednak ich zakres zależny jest od długości kikuta. Ruchy te będą możliwe w przypadku kikuta dłuższego, niż połowa przedramienia. Rozwiązania techniczne w budowie protezy pozwalają na wykonywanie czynności codziennych takich jak np. jedzenie co jest szczególnie ważne w przypadkach amputacji obustronnych.

Po amputacji przedramienia w odległości mniejszej, niż 5 cm od nadgarstka problemem jest brak miejsca na osadzenie mechanicznego stawu nadgarstkowego.

Przy kikutach średnich i krótkich stosuje się odpowiednie tulejki ramienia ze stawem łokciowym.

W przypadku bardzo krótkich kikutów przedramienia konieczne jest zaopatrzenie w protezę ze wspomaganiem dźwignią przekładniową. Taki kikut umieszcza się w specjalnym lejku, a system dźwigni umożliwia samodzielne ruchy przedramienia.