Proteza przedramienia składa się z leja protezowego i ręki protezowej. Proteza ta często wymaga dodatkowego zabezpieczenia odpowiednim paskiem nadłokciowym. Proteza kosmetyczna jest jedynie uzupełnieniem braku kończyny i jest mało użyteczna. Proteza kinetyczna pozwala na ruchy pronacji i supinacji (przywodzenia i odwodzenia), jednak ich zakres zależny jest od długości kikuta. Ruchy te będą możliwe w przypadku kikuta dłuższego, niż połowa przedramienia. Rozwiązania techniczne w budowie protezy pozwalają na wykonywanie czynności codziennych takich jak np. jedzenie co jest szczególnie ważne w przypadkach amputacji obustronnych.

Po amputacji przedramienia w odległości mniejszej, niż 5 cm od nadgarstka problemem jest brak miejsca na osadzenie mechanicznego stawu nadgarstkowego.

Przy kikutach średnich i krótkich stosuje się odpowiednie tulejki ramienia ze stawem łokciowym.

W przypadku bardzo krótkich kikutów przedramienia konieczne jest zaopatrzenie w protezę ze wspomaganiem dźwignią przekładniową. Taki kikut umieszcza się w specjalnym lejku, a system dźwigni umożliwia samodzielne ruchy przedramienia.

Skontaktuj się z nami

Pracownia Ortopedyczna 509-990-787
Sklep Medyczny Zielona Góra 68 458 36 31
E-mail: ortoactiv@op.pl
Facebook: facebook.com/ortoactiv
You Tube: youtube.com/user/ortoactiv

Dane firmy

Orto-Activ
Firma Ortopedyczna „Orto-Activ”
Radosław Krzesiński
ul. Piaskowa 1/2, 65-204 Zielona Góra
NIP: 927-152-52-80, REGON 080337409

Aktualności

Komputerowe badanie stóp
Nowa strona internetowa
Obuwie ortopedyczne
Stopy protezowe

Proteza przedramienia Zielona Góra